Публікація річної давності про корегування митної вартості при митному оформленні автомобілю із США не втратила своєї актуальності)

“Корегування митної, доплата митних платежів” – ті слова, які взагалі не хоче чути від інспектора митниці чи від митного брокера громадянин України, який купив автомобіль на аукціоні в США.
Проте, складаються так обставини, що інспектори митниці регулярно протиправно з надуманих підстав відмовляють у митному оформленні за митною вартістю, вказаною декларантом, завищують митну вартість автомобіля та відповідно донараховують митні платежі.
В деяких випадках додаткове донарахування може складати більше 2000 доларів США!
Не погоджуючись із такими протиправними діями митниці, громадяни все частіше звертаються до суду із позовами про скасування рішень митниці про корегування митної вартості товару. Єдиний державний реєстр судових рішень переповнений рішеннями прийнятими на користь громадян, якими визнається протиправність дій митниці та незаконність рішень митниці про корегування митної вартості товару.

До прикладу, при митному оформленні бувшого у використанні втопленого автомобіля Volkswagen СС, номер кузова №WVWBP7AN6FE827441, 2015 року випуску, придбаного в США за 4050 доларів США (що і вбачається з сайту аукціону) декларантом були надані до митниці усі необхідні документи для здійснення митного оформлення.
Незважаючи на це митниця почала вимагати у декларанта додаткові документи, які той в свою чергу фізично надати не мав можливості. Митниця вимагаючи ці документи, посилалась на каталог бувших у використанні американських автомобілів NADA та зазначала, що митна вартість бувшого у використанні автомобіля Volkswagen СС, номер кузова №WVWBP7AN6FE827441, 2015 року випуску повинна складати не 4500 доларів США (вартість авто + доставка), а 12700 доларів США.
Громадянину України в такому разі прийшлось би доплатити до Бюджету приблизно 2600 доларів США! Митниця повністю проігнорувала інформацію з відкритих доступних джерел про виграшну ставку аукціону та те, що даний автомобіль не заводиться, не їде в зв’язку із пошкодженнями водою. Митниця оцінила цей автомобіль за ціною автомобіля без пошкоджень!
У справі № 803/107/18 Волинський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь декларанта, яке судом апеляційної інстанції залишено без змін.
Суд зазначив, що подані позивачем до митного оформлення документи є достатніми для підтвердження заявленої за ціною договору митної вартості товару «легковий автомобіль, марка – Volkswagen, модель – СС, бувший у використанні, пошкоджений, рік виготовлення 2015, тип двигуна – бензин, об’єм – 1984 см.куб., тип кузова – седан, номер кузова №WVWBP7AN6FE827441» за МД № UA205090/2018/000744 від 05.01.2018 у розмірі 4500,00 доларів США, а відповідач належними та допустимими доказами не довів неправильність заявленої митної вартості, відтак, оскаржуване рішення Волинської митниці ДФС підлягає визнанню протиправним та скасуванню, а позовні вимоги – до задоволення.

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73590945
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75755509